Haber

Muhammed Adak’tan ÇATOM’a ziyaret

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Dönemin Devlet Bakanı Fehim Adak tarafından 9 ilde kurulan Çok Amaçlı Toplum Kadın Dayanışma Merkezlerinde (ÇATOM) bugüne kadar 250 bin kadının bu programlardan yararlandığı belirtildi.

AK Parti Artuklu ilçe başkanı Serdal Bağış, milletvekili adayı Mehmet Akif Nuhoğlu ve parti teşkilatı ile birlikte ÇATOM’u ziyaret eden Adak’a, ÇATOM Koordinatörü Dilek İmtihanı tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

KADINLAR İÇİN YENİ PROJELER ÜRETMELİYİZ

Kurslarda eğitim gören kadınlarla sohbet eden Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak, 1995 yılında devlet tarafından 9 ilde kurulan Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nin (ÇATOM) binlerce kadına yeni iş kapıları açtığını söyledi. şu ana kadar. Çok Amaçlı Toplum Merkezlerinde (ÇATOM) üretilen eserlerin devlet tarafından satın alındığını ve kadınlarımıza destek amacıyla kurulduğunu belirten Adak, “Benim bakanlığım döneminde kurulan ÇATOM’ların hedef kitlesi. rahmetli baba, genç kızlar ve kadınlardır.

Proje ile yüzbinlerce kadın ÇATOM programlarından doğrudan yararlandı. Kadın emeği çok değerlidir. İnşallah önümüzdeki günlerde ÇATOM ve diğer çaba gösteren kurumları güçlendirmeye ve kadınlarımıza yeni iş alanları yaratmaya çalışacağız. Varlığınız, bu kurumun varlığını Mardin’imizin kaderini değiştirmek için öncelediğimiz bir çabadır. “söz konusu.

ÇATOMLARI GELİŞTİRECEĞİZ

Yoksulluktan en çok etkilenen grupların kadınlar ve çocuklar olduğuna işaret eden Adak, “Kadınların sosyal ve ekonomik konumlarının iyileşmesi hanehalkı refahına doğrudan yansıyor. Dolayısıyla kadının durumunu iyileştiren projeler sadece insani açıdan bir zorunluluk değil. hakların yanı sıra toplumsal refahın artırılması için de, “Özellikle kadınlara hitap eden bu tıp projelerini daha da geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çaba göstereceğiz” dedi.

KURSLARA 600 KADIN KATILIYOR

Mardin Medrese Gül Mahallesi Çok Amaçlı Halkevi (ÇATOM) Koordinatörü Dilek Göçmen, Mardin’de ÇATOM bünyesinde açılan kursa 600’e yakın kadının katıldığına dikkat çekerek, ÇATOM’ların bölgedeki önemine vurgu yaptı.

osmangazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu