Haber

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, ülkenin ‘yeni başbakanı’ oldu

Katar Komutanı Pir Tamim bin Hamed Al Thani, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Thani’yi ülkenin “yeni başbakanı” olarak atadı.

Emirlik Mahkemesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Katar Emiri Şeyh Temim, Başbakan ve İçişleri Bakanı Şeyh Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Thani’nin istifasını kabul etti.

Katar Düzeni, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani’yi ülkenin yeni başbakanı olarak atadı. Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani’nin Dışişleri Bakanlığı olarak görevine devam edeceği belirtildi.

Şeyh Halid bin Khalifa bin Abdulaziz’in istifasıyla boşalan İçişleri Bakanı olarak Emir Şeyh Tamim’in kardeşi Khalifa bin Hamed bin Khalifa Al Sani atandı.

Ülkenin yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Katar Emiri Pir Tamim’in huzurunda yemin ederek resmen göreve başladı.

Başbakanın ilk kez İçişleri Bakanı olarak da görev yaptığı Katar’da bu yeni kabine ile söz konusu misyonlara farklı isimler verildi.

Üç kadın bakanın da aralarında bulunduğu kabinedeki diğer isimler görevlerinde kaldı.

Katar’ın yeni Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani, 27 Ocak 2016’da Dışişleri Bakanlığı’na, 15 Kasım 2017’de de Başbakan Yardımcılığına atandı.

erbaa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu