Haber

Turizm merkezleri kapılarını depremzedelere açtı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat sabahı meydana gelen ve 10 ilde etkili olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki, Hatay’da 20 Şubat gecesi meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerin ardından depremin etkileri artmaya başladı. devlet yetkililerinin, kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların seferberliği ile ortadan kaldırılabilir.

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, bölgenin en zorunlu ihtiyaçlarından biri olan barınma konusunda tatil beldelerinin değerli bir misyonu yerine getirdiğini belirtti. “Turizm şehirlerinin depremzedelere ev sahipliği yapma konusunda değerli bir misyonu var. Aynı noktada Alanya da değerli bir görevi yerine getiren turizm merkezlerimizden biridir.

Turizmin gözbebeği Alanya’da 193 otelde on binlerce depremzedeyi ağırlıyoruz. Turizm şehirlerinin ortasında böylesine değerli bir görevde bayrağı taşımaktan ve kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışmaktan gurur duyuyorum. Alanya turizmcilerimize ve hemşehrilerimize yardımları ve destekleri için teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

“Devlet ve milletle el ele vererek yaraları saracağız”

Önder Toklu, depremin ardından devletin ve milletin birlikte facianın izlerini silmek için çalıştığının altını çizdi. “Devletimiz depremin yaralarını sarmak için afet bölgesinde milletiyle bütün varlığıyla çalışıyor. Milletin seferberliği ile Alanya olarak prestiji ile 703.691 adet gerekli malzemeyi deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırdık.

Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birçok ilde bulunan otel, yurt ve pansiyonların kapıları deprem bölgesinden tahliye edilen vatandaşlarımıza açıldı.

Alanya olarak, hayırsever Alanya halkının kapılarının açılmasıyla birlikte otellerimizde ve KYK yurtlarımızda 24 bin 798, rezidanslarımızda ise 18 bin 78 olmak üzere toplam 42 bin 876 depremzedemizi ağırlıyoruz. Devlet ve milletle el ele vererek yaraları saracağız, kenetleneceğiz, bu zor günleri hep birlikte aşacağız inşallah.”dedi.

“Toklu: Şimdi tek yürek olma zamanı”

Depremlerin ardından devlet yetkilileri, kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların seferberliği ile afetin etkileri ortadan kaldırılmaya başlandı. Depremin ardından yaşanan dayanışma sürecini değerlendiren Toklu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Deprem ülkemizin bir gerçeğidir, bu gerçeği ve 10 ilimizdeki yıkımı, kaybettiğimiz canları unutamayız. Devletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız bölgede ellerinden geleni yapıyor, yaraları sarmaya çalışıyor. Bize yakışan bu. Şimdi birlik olma zamanı, şimdi tek yürek olma zamanı, şimdi şehirlerimizi en güçlü şekilde 85 milyona çıkarma zamanı.

haberkarabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu