Haber

Portakal’ın Kılıçdaroğlu’na ‘pişkin’ demesine gazetecilerden tepki: ‘Eleştiri haddini aştı’

Sözcü TV’de ana haber programını sunan Gazeteci Fatih Portakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ortaya çıkan tablo ağır bir yenilgi değil. Ağır yenilgi demeyi doğru bulmuyorum” sözlerini eleştirirken, gazeteciler tepki gösterdi. “pişkin” kelimesini kullanmasına.

Turuncu, “Biz sizin askeriniz değiliz, fonda falan değiliz. Doğru bulamazsınız, doğru bulursunuz, yetkiniz yok. Gururla gidebilirsiniz. Bir haldesiniz” dedi. Böyle bir utançtan.”

Turuncu, Kılıçdaroğlu’nu seçimde değişiklik istediği için desteklediğini ancak şu anda o koltuğa oturmaması için bir vatandaş olarak mücadele edeceğini belirtti.

‘GAZETECİLİK SINIRLARI İÇİNDE KABUL EDİLECEK BİR DİL DEĞİL’

Gazeteci Sedat Bozkurt, Portakal’ın üslubuna tepki göstererek, “Bu mücadelenin verileceği yer, gazetecilik yapılan kurumlar değil, CHP’nin meşru zeminidir. Partiye girersiniz, mücadele edersiniz. Bu dil bir dil değildir. gazetecilik sınırları içinde kabul edilebilecek, eleştiri sınırlarını aşan bir dildir…” dedi.

‘ERDOĞAN’A ULAŞAMIYORUM’

Gazeteci Berna Can, Portakal’ın “pişkin” ifadesine de yorum yaptı: “Hiçbir gazetecinin ve konuşmacının bir parti başkanına bu şekilde saygısızlık etmeye hakkı yoktur. Her türlü eleştiriyi getirebilirsiniz, her soruyu sorar ama “pişkin” demek ne demektir? ?Tartışmaya gireceğim Fatih Portakal…” dedi. (HABER MERKEZİ)

demirci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu