Haber

Fazıl Say’dan Akşener’e HDP Çıkışı: “Dinle Meral Hanım”

Ünlü piyanist Fazıl Say, GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’e HDP ile ilgili açıklamalarından dolayı tepki gösterdi. Say, Akşener’i ‘Bu ayrımı yapmayın, ittifakın önünü açın’ sözleriyle eleştirdi.

Programda Akşener, “Diyalog başka bir şey CHP, HDP ile görüşme ihtimali üzerine ben onu anlardım. ‘Sizin oy oranınız HDP’den farklı, vedalaşalım’ deselerdi” dedi. Biz o masadan kalkardık.Ben hileli işlere karşıyım, ben dürüstlükten ve açıklıktan yanayım.CHP, HDP ile görüşebilir, bu nettir.Ama o bize asla getiremez.

Piyanist Say, Akşener’in açıklamalarına Twitter’dan yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Say, Twitter’da ‘Meral Hanım’ı dinleyin’ başlığıyla paylaştığı yazıda şu ifadeleri kullandı ?

‘Dinle Meral Akşener: Partinizin de milyonlarca seçmeni var; HDP’nin de milyonlarca seçmeni var! Partinizin seçmeninin insan ve insan olduğu için talepleri var; Doğaldır… HDP seçmeni de insandır. O insanların da insan oldukları için talepleri var; bu doğal. Dünyada hiç kimse ‘Talepleri masaya gelmesin’ diyemez. Bu insanlık dışı olur, siyasete aykırı olur. Bunu iyi anlayın. Türkiye’nin, gençliğin, geleceğin, birlik ve bütünlüğün önüne set çeken bu durumdan vazgeçin. Kılıçdaroğlu yıllardır bu ikilem içinde. Bir taraf kurt, bir taraf kuzu… Yazık! Bu ayrımı yapmayın, ittifakın önünü açın; insanlar için sonsuza kadar açık!’

aydincik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu