Teknoloji

Drake’in yeni şarkısının aslında Drake ile hiçbir ilgisi yok: Onu bir yapay zeka yarattı!

Birkaç hafta önce internet, Papa Francis’in şık bir beyaz şişme ceket giydiği bir fotoğrafıyla çalkalandı. Birçok yayın bunu ele aldı ve sonra bunun aslında AI tarafından oluşturulmuş bir fotoğraf olduğu ortaya çıktı. Eski ABD lideri Donald Trump’ın tutuklandığını gösteren ve yapay zeka tarafından yaratılmış gibi görünen bire bir hafta. bazı fotoğraflar internette dolaşıyor . Son olarak Sony fotoğrafçılık ödüllerinde birinciliği kazanan fotoğraf. Bunun aslında yapay zeka tarafından oluşturulan bir fotoğraf olduğu aktarıldı.

Bu sizin için yeterli değilse, üretken yapay zekanın görüntülerin ötesine geçerek ses alanına girdiğini duymak sizi heyecanlandırabilir. Bunların bir kısmı sesi metne dönüştürmekle ilgili olsa da, asıl heyecan verici kısım, metin ipuçlarından ses üretmektir.

Teknik olarak, bu teknolojinin şu anda ilk aşamalarında olduğu düşünülüyor. Ancak son örnek öyle bir sonuç içeriyor ki biz söylemesek yapay zeka olduğunu anlamanız neredeyse imkansız olacak.

Bilinmeyen biri, ünlü müzisyen Drake’in sesinden yeni bir single yarattı: “Winter’s Cold.” Her zamanki müziğin yanı sıra bir de albüm kapağı var. Gerçeği söylemek gerekirse, bu müzik gerçek Drake müziği gibi: kullandığı enstrümanlardan ritim zamanlamasına ve Drake’in rap tarzına kadar sanatçıdan bekleyebileceğimiz her şeye sahip…

Şarkıyı aşağıdaki Twitter mesajından dinleyebilirsiniz:

Üretken AI, sanatçılardan ayırt edilemeyecek seviyelerde müzik üretmeye başladıkça işlerin karmaşıklaşacağını tahmin etmek zor olmamalı. Müzik şirketleri, yapay zeka tarafından üretilen müziği internetten kaldırmaya çalışıyor ve yapay zeka şirketleri ile zanaatkarlar arasında potansiyel yasal savaşlar başlıyor. Ve kesin olan bir şey var: Müzik endüstrisinin geleceği, yapay zeka yüzünden garipleşmek üzere…

haber-gordes.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu