Haber

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır: Meclis Tatil Etmesin Çalışsın

CHP Küme Başkan Yardımcısı Ali Kaynaklı Beşirir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yarın olağanüstü toplanacağını hatırlatarak, “Ülkeyi bekleyen çok önemli sorunlar var: Zamlar, emeklilerin, memurların durumu. Meclis tatil yapmasın, çalışsın. Memurların, işçilerin durumunu, barınma sorununu konuşmak istiyoruz.”

CHP’li Başarır, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başarır, Lozan Barış Antlaşması’nın 100. yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını ifade etti.

“SINAV SONUÇLARI VAHİM” Daha sonra üniversite sınav sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sırar, “Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ama sonuçlar vahim. 2020’de 15 bin, 2021’de 23 bin, 2022’de 96 bin, bu yıl 100 bin öğrencimiz. Oran nedir? Eğitim sistemimiz neden bu hale geldi? TBMM Genel Kurulu’nun toplanacağını hatırlattı. Harika yarın diyen Başırır, “Asgari ücretin 7-8 katı maaş alan biz milletvekilleri çalışmalıyız. Ekim ayına kadar 15 gün tatil yapabiliriz. Ancak ülkeyi bekleyen çok önemli sorunlar var; yükseltir, emeklinin, memurun durumunu. Meclisin tatil yapmamasını, işçilerin sorunlarını konuşmasını istiyoruz. İnşallah AK Parti Grubu oraya gelir ve Meclis’in en az 2,5 ay daha çalışması için el kaldırır” dedi.

silifke-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu