Haber

Ceyhan Belediyesi, Deprem İmkanlarını Kullanarak Fahiş Fiyat Uygulayan İşletmeye İzin Vermedi

Ceyhan Belediyesi, Kahramanmaraş’ta 10 ilde yıkıma yol açan 2 büyük depremin ardından fahiş fiyat uygulayan işletmeyi önce uyardı, ardından cezai işlem uygulayarak depremzedelere işletme kapısında ücretsiz ikramda bulundu. Belediye Başkanı Hülya Fazilet, “Fırsatçılığa asla göz yummayacağız” dedi. Ceyhan Belediyesi’nin sosyal medyada da kendine yer bulan uygulaması büyük beğeni ve beğeni aldı.

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından afet bölgesinden ayrılarak güvenli bölgelere ulaşmaya çalışan depremzedelerin çaresizliğini fırsata çevirmeye çalışan girişime Ceyhan Belediyesi izin vermedi.

70 TL ÇORBA 5 TL’YE İNDİ

Ceyhan Karayolu üzerinde bulunan ve bir bardak çorbayı 70 TL’den satan işletmeye belediye uyarıda bulundu. İşletme daha sonra fiyatı 25 TL’ye indirdi. Belediye ekiplerinin uyguladığı cezai işlem ve işletme önünde ücretsiz sıcak çorba, ekmek, sandviç, kek, meyve suyu ve su verilmesinin ardından işletme aynı çorbanın fiyatını 5 TL’ye indirdi.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Fazilet, esnaf ve sanatkarlara her zaman sahip çıktıklarını belirterek, “İyi niyetimizi suiistimal edenlere, milletimizin acısından fırsatçılık yapmaya çalışanlara karşı kanunun bize verdiği tüm yetkileri kullanacağız” dedi. Zaten acı içinde olan milletimizi daha fazla kimsenin incitmesine izin vermeyeceğiz, “Oportünizme asla göz yummayacağız. Aziz milletimizi inciten herkesin her zaman karşısında olacağız” dedi.

Ceyhan Belediyesi’nin sosyal medyada da yer alan uygulaması büyük beğeni ve beğeni aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu