Ekonomi

Arcadium Lithium yeni mahkeme kararından etkilenmedi

PHILADELPHIA ve PERTH, Avustralya – Küresel bir lityum üreticisi olan Arcadium Lithium plc (NYSE: ALTM, ASX: LTM), Arjantin’in Catamarca Eyaleti’nde yakın zamanda alınan bir mahkeme kararına rağmen faaliyetlerinin olağan şekilde devam edeceğini duyurdu. Adalet Divanı’nın kararı, eyalet hükümeti tarafından kapsamlı bir çevresel etki değerlendirmesi yapılana kadar Los Patos Nehri bölgesi için yeni çevre izinlerinin verilmesinin geçici olarak askıya alınmasını gerektiriyor.

Şirket, mahkeme kararının mevcut madencilik ve genişleme projeleri olan Fenix ve Sal de Vida’yı etkilemediğini açıkladı. Arcadium Lithium’un mevcut izinleri ve Çevresel Etki Değerlendirmeleri (ÇED’ler) yürürlükte kalarak işlerin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlıyor.

Arcadium Lithium, Arjantin, Avustralya, Kanada, Çin, Japonya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tesisler ve projeler dahil olmak üzere küresel bir ayak iziyle faaliyet göstermektedir. Şirket, çeşitlendirilmiş lityum çıkarma yöntemleri ve yüksek performanslı uygulamalar için lityum kimyasalları üretimiyle tanınıyor.

Bugün yayınlanan açıklama bir basın bültenine dayanıyor ve şirketin faaliyetlerini sorumlu bir şekilde sürdürme taahhüdünün ardından geliyor. Arcadium Lithium, yenilenebilir enerji ve elektrikli ulaşımın ilerlemesinde kritik bir bileşen olan lityum kaynaklarının güvenli ve sürdürülebilir gelişimine olan bağlılığını vurgulamaktadır.

Yatırımcılara ve paydaşlara, şirketin faaliyetlerinin son yasal gelişmeyle engellenmeyeceği konusunda güvence verilmiştir. Mahkemenin kararı yeni izinlere özgüdür ve Arcadium Lithium’un devam eden projelerini koruyan mevcut izinler için geçerli değildir.

Lityuma olan talep, temiz enerji çözümlerine doğru ilerleme doğrultusunda artmaya devam ederken, Arcadium Lithium’un düzenleyici zorluklar karşısındaki operasyonel istikrarı, sektördeki dayanıklılığını vurgulamaktadır. Şirket, lityumun yaşamları iyileştirme ve daha temiz bir enerji ortamına geçişi hızlandırma potansiyelinden yararlanma misyonunda belirtildiği gibi, sürdürülebilir bir geleceğe güç sağlamadaki rolüne odaklanmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

midyat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu